Tradiční čínská medicína a harmonizace drah Čínské bylinné směsi a medicinální houby Regenerační čínská masáž Tuina Výroba reflexologických masážních desek StepStone

 

Tradiční čínská masáž Tuina

Tuina je ojedinělý systém masáží s tisíciletou historií. Tuina se zaměřuje nejen na uvolnění šlachosvalových struktur, ale současně na stimulaci vybraných akupunkturních bodů a uvolnění sítě energetických drah, která propojuje hlavu, trup a končetiny a spojuje povrchové vrstvy těla s vnitřními orgány.

V Číně i mimo ni se rozvinulo mnoho různých škol, linií a metod čínských masáží Tuina, které se mohou v mnohých ohledech lišit. Ve své praxi pracuji s metodami Dr. Wang Fuyina, který jezdil učit do Čech čínské masáže Tuina a Zuliao v letech 2011 - 2018. Díky dr. Wangovi byla v České republice založena škola Andao Institute a výuku převzal osobní žák Dr. Wanga Václav Lukeš, který je mým učitelem.

Co je podstatou Tuina masáží? 

Tradiční čínská masáž Tuina nabízí širokou škálu možností, jak ovlivnit zdraví těla i ducha - jak manuální techniky na ovlivnění kloubů, svalů a šlach, tak jemné techniky na harmonizování a podpoření toku energie Qi v hlubších vrstvách těla a orgánů.

Využívá celostní pohled na lidské tělo a znalosti průběhu energetických a šlachosvalových drah, lokalizace akupunkturních bodů, jejich účinků a vlivu při správné stimulaci. Tuina kombinuje masážní techniky k uvolnění svalů s meridiánovou masáží, akupresurou a akupunkturou, uvolňuje blokády v průběhu energetických drah a ovlivňuje tak i energetický systém člověka.

Při masáži kombinuji dle potíží a domluvy masáž zad a šíje, horních a dolních končetin, hrudi a břicha, plosek i hlavy.

S čím může Tuina pomoci?

  • bolesti zad, svalů a kloubů
  • bolesti hlavy a migrény
  • nespavost
  • chronická únava
  • stres, nervozita, psychické napětí, podrážděnost, úzkost, deprese
  • fungování lymfatického systému, nadváha
  • trávení
  • posílení imunitního systému
  • některé gynekologické obtíže
  • těhotenská masáž

Doporučení: Pro zlepšení akutních/chronických obtíží doporučuji "intenzivnější kúru" masáží v intervalu 1-2 týdnů, většinou se jedná o 5-6 opakování. Jako následnou "udržovačku" a preventivní masáže doporučuji interval jednou za 4-6 týdnů.

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ceník Tuina:  Tuina masáž - 55 min - 800 Kč

Cena hodinového ošetření zahrnuje
masáž v kombinaci s akupunkturou/akupresurou, ušní akupunkturou nebo baňkováním (dle aktuální potřeby).

 
Storno podmínky: 
zrušení termínu 24 hodin před masáží - storno 25%
zrušení termínu 60 minut před masáží - storno 50%

 
  

 

Thursday the 28th. © 2023 Dagmar Holčáková - Joomla Templates