Tradiční čínská masáž Tuina Klasická regenerační a lymfatická masáž Dornova metoda a Breussova masáž Reflexní masáž plosek nohou

Regenerační masáž

Klasická regenerační masáž zvyšuje prokrvení měkkých tkání, urychluje látkovou výměnu, uvolňuje ztuhlá svalová vlákna a napomáhá tak regeneraci svalů a kloubů celého těla. Masáž pomáhá k odstranění únavyzmírnění bolesti a svalového napětí, uklidnění mysli a relaxaci, navozuje dobrou náladu, zbavuje stresu a psychického napětí. Pravidelná masáž pak napomáhá i posílení imunity organismu.

Ve svém pojetí regeneračních masáží vycházím nejvíce z tradiční čínské masáže Tuina, která má tyto základní odlišnosti:
•  při masáži se využívají techniky k uvolnění svalů a měkkých tkání v kombinaci s akupresurou vhodně zvolených akupunkturních bodů,
•  masáž se neprovádí jen lokálně v místě problému, masér využívá znalosti průběhu akupunkturních drah a uvolňuje celé šlachosvalové dráhy,
•  masér prostřednictvím záměru a práce s pozorností ovlivňuje i energetický systém člověka,
•  masáž se provádí nejen při problémech pohybového aparátu, ale i při trávících a gynekologických problémech funkčního charakteru, migrénách atd.

Masáž je vhodná pro všechny, kdo řeší bolesti svalů, kloubů, ztuhlost těla, nebo si jen potřebují odpočinout. Masáž je možné provádět i v těhotenství od 3. trimestru dále, přetíženým zádům a otékajícím nohám pak uleví těhotenská masáž

Kontraindikace pro masáž konzultujte se svým ošetřujícím lékařem a přímo se mnou na uvedených kontaktech. 


Lymfatická masáž

Lymfatická masáž (známá také jako manuální lymfodrenáž) je detoxikační masáží, která zlepšuje tok lymfy v organismu a tím zrychluje odvádění odpadních produktů látkové výměny a dalších toxinů z těla ven, zvyšuje imunitu a pomáhá proti nadměrnému zadržování vody v těle. Je nejen zdravá, ale také velmi příjemná a relaxační. 

Touto masáží je možné řešit otoky kloubů po úrazu či zánětu, otoky po operačním zákroku či extrémních sportovních výkonech, pocit těžkých nohou u lidí, kteří v práci celý den stojí na nohou, či otoky dolních končetin v posledních fázích těhotenství. Je to také vhodná masáž pro ty, kdo trpí na tvorbu křečových žil a nebo akné v oblasti zad. 

Pro dosažení výraznějšího efektu je vhodné naplánovat intenzivní kúru na podporu lymfatického systému a lymfatickou masáž opakovat v rozsahu alespoň 6 masáží v průběhu 4 - 6 týdnů. 

Reflexní masáž plosek nohou

Reflexní masáž plosky využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají své reflexní místo na chodidle a že při potížích pohybového aparátu nebo funkčních poruchách vnitřních orgánů dochází i ke změně v tkáni a její citlivosti v příslušné projekční oblasti na plosce nohy. Přes plosku tak můžeme "vzdáleně" stimulovat všechny důležité vnitřní orgány, imunitní i lymfatický systém, uvolňovat oblast břicha a pánve, ulevit od bolesti hlavy atd.

Reflexní masáž plosek nohou je také výborným pomocníkem pro všechny z Vás, kdo řeší problémy s plochou nohou, bolestí při došlapu, začínajícím vybočením palců atd. Přináší velkou úlevu chodidlům, které jsou enormně zatěžovány tím, že na tak malé ploše nesou váhu celého našeho těla.

Ošetření plosek zahrnuje diagnostiku stavu organismu dle reflexních ploch na chodidlech a zároveň tlakovou masáž, kterou se uvolňují a aktivují k lepší činnosti postižené části těla a oslabené orgány. V rámci ošetření Vám také doporučím jednoduché triky a cviky pro Vaše chodidla, ukážu, jak si doma sám masírovat nejdůležitější body a určitě se dotkneme i tématu životosprávy, která se zdravotním stavem organismu úzce souvisí.

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda známá také jako "dornovka" je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při bolestech zad a kloubů. Touto metodou můžeme srovnat rozdílnou délku dolních končetin, vyrovnat vybočenou pánev, korigovat vysunuté obratle a odstraňovat bolesti s nimi spojené, mravenčení v nohou i rukou, bolesti hlavy a krční páteře. Srovnává se i kostrč, která může mít souvislost s bolestmi hlavy či neplodností.  

V rámci ošetření je provedeno srovnání kyčelních, kolenních a hlezenních kloubů, pánevní oblasti, bederní, hrudní a krční páteře. Dále je doporučeno cvičení, vhodné k udržení srovnaných kloubů v jejich nové poloze. Na závěr je provedena Breussova masáž třezalkovým olejem, který je jedním z nejlepších přírodních prostředků pro výživu meziobratlových plotének. 

  

 

Sunday the 29th. © 2018 Dagmar Holčáková - Joomla Templates